9/05/2016

strażackie przyjęcie urodzinowe: słomki do napojów DIY

Szczerze? Ten pomysł - jeden z lepszych, jakie miałam, przygotowując przyjęcie urodzinowe synka w stylu strażackim - zrodził się przypadkiem. Pewnego dnia Mały John poprosił o słomkę do soku, a ja - podając mu ją - przyjrzałam się jej o kilka sekund dłużej niż zazwyczaj, podejrzliwie, z lekko przymrużonymi oczami. Bingo!
Słomka do napojów jako strażacka rura do zjeżdżania? Why not! Mały John zdradził mi dzisiaj, że kapitalnie byłoby, gdyby strażak jeszcze się po niej przesuwał w dół. No cóż, może kiedyś wymyślę, jak zmodernizować i uatrakcyjnić ten projekt. Póki co strażak jest przymocowany i nigdzie zjeżdżać nie zamierza, a już na pewno do napoczętego przez nas napoju. Ale cieszy oczy. I przywraca wiarę w ludzkie mięśnie - utrzymać się na rurze przez całą imprezę, i to z uśmiechem na ustach? Szacun!


Jak wykonać słomkę do napojów ze strażakiem Samem?


Obejrzyjcie filmik lub instruktaż umieszczony pod nim: 

Potrzebne będą:
 - kartki samoprzylepne z nadrukowanym motywem strażaka Sama (znalazłam grafikę w wyszukiwarce, wkleiłam do Worda, ustawiłam rzeczywisty rozmiar papieru w podglądzie i przypasowałam do monitora słomkę - w ten sposób dowiedziałam się, jakiej wielkości powinna być drukowana postać - na kartce A4 zmieściły mi się cztery grafiki, choć gdybym wycięła samego Sama, zyskałabym więcej miejsca)
 - nożyczki
 - folia piankowa
 - słomki do napojów

Wykonanie: Wycinamy nadrukowanego Sama - interesuje nas wyłącznie sama jego postać. Odklejamy. Przykładamy do słomki, pamiętając o odpowiedniej wysokości: nie może być ani za nisko (bo wykąpiemy Sama w naszym napoju), ani za wysoko (bo nie będziemy mieli miejsca do uchwycenia słomki ustami). Przyklejamy tak, by bok strażaka znajdował się z boku, a do słomki przyklejone były jedynie dłonie oraz nogi; chodzi o uzyskanie jak najlepszego efektu trójwymiaru przy jednoczesnej płaskiej powierzchni postaci. Przyklejamy. Wycinamy niewielki, odpowiadający mniej więcej naszemu strażakowi, fragment folii piankowej. Przyklejamy do niej Sama, dociskamy, by pianka dokładnie objęła z tyłu naklejkę. Docinamy, dla uzyskania estetycznego wykończenia. Gotowe!


6 komentarzy: