9/01/2017

słodkie rozpoczęcie roku szkolnego

...i powinnam załączyć na wstępie grafikę galopującego jednorożca, którego tęczową grzywę rozwiewałby Zefir tańcujący z promieniami słońca. Nie o taką słodycz mi tu jednak chodzi.

Pamiętacie swój pierwszy dzień w szkole? Taki pierwszy-pierwszy? Czasem wracam do tego obrazu: mam na sobie aksamitną, granatową sukienkę uszytą przez babcię (w której czułam się elegancko, jak mała dama z brytyjskich filmów familijnych), włosy spięte miałam spinką z oooogromną białą kokardą (w zasadzie czymś pokroju... bezy - ale byłam nią wtedy szaleńczo zachwycona!), a w rękach dzierżyłam... tytkę: tekturowy stożek wypełniony słodyczami i drobnymi upominkami szkolnymi (piórnikiem, gumkami, kredkami itp.). Rozpakowywanie zawartości w domu, po powrocie z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego (wraz z pasowaniem na pierwszoklasistę) dopełniło wrażenia wyjątkowości chwili. Słodycze jadłam jeszcze przez kilka dni, a "przydasie" towarzyszyły mi w nauce czytania i pisania. Po roku żałowałam, że tytkę dostaje się tylko raz. Z jednej strony czyni ją to czymś wyjątkowym, z drugiej... czy nie byłoby miło czynić początku każdego roku szkolnego bardziej przyjemnym?


Dlaczego by... nie sprawiać sobie przyjemności tytką co roku? Chociażby taką w wersji mini - z kilkoma cukierkami wewnątrz albo drobnymi gadżetami (jako dziecko ekscytowałam się nawet gumką do zmazywania z nadrukiem któregoś z moich ulubionych bohaterów; dzisiaj może sprawdzić się fidget spinner).


Wystarczy kartka papieru (wielkość zależna od wielkości rogu obfitości, jaki chcemy zrobić), klej, bibułka i... słodycze lub przydasie ;). Rozpocznijmy nowy rok szkolny miłym akcentem!

Instrukcję wykonania tytki znajdziecie w najnowszym numerze magazynu "Kredka", który znajdziecie TUTAJ. Tworzy go Pani Kredka, czyli Agnieszka - miałam przyjemność współtworzyć najnowszy numer, pod hasłem "Back to school" - znajdziecie tam mnóstwo świetnych pomysłów na przyozdobienie plecaka, intrygujące zakładki czy np. na... pływającą okładkę! Serdecznie zapraszam do lektury! :)


Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym! 

Niech nie zabraknie Wam zapału, chęci i motywacji! - jeśli chodzi i o uczniów, i o nauczycieli ;) 
By zdobywanie wiedzy nie było nudne, ale niosło dreszcz ekscytacji, odkrywania nowych światów (czy geograficznych, czy literackich). Przyjemności! :)

7 komentarzy:

 1. Można sobie sprawiać przyjemność co roku, a nawet częściej :-)
  A ta "tytka" (pierwszy raz spotkałam się z tą nazwą) to bardziej stożek, niż ostrosłup, chociaż też nie jest to precyzyjne. No i zwija się 1/3 koła, a nie okręgu ;-P
  PO więcej nauk matematycznych (i nie tylko) zapraszam na mego bloga - Bajdocja :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O 1/3 okręgu jest w polecanej "Kredce", która w ogóle wygląda przecudnie! :-)

   Usuń
  2. Bardzo Ci dziękuję za uwagi!
   Heh, w "Kredce" to ja odpowiadałam za tutorial, więc to moja wina :P Biję się w piersi... Humanista ze mnie, chociaż w sumie tłumaczyć się nie powinnam - mam męża ścisłowca, więc niby blisko mi do matmy xD

   Dziękuję i pozdrawiam! :)

   Usuń
 2. A jakże;)Pewnie,że można co roku sprawiać sobie takie przyjemności! Pomysł mnie się bardzo podoba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo!
   Ba, nie chodzę już do szkoły, a sama bym sobie taką zrobiła! :P

   Usuń
 3. myślałam że ten zwyczaj już odszedł do lamusa, fajnie że jeszcze się to kultywuje. Osobiście wspominam to bardzo miło :) miałam nadzieję że tak będzie codziennie w szokle :)

  OdpowiedzUsuń