8/10/2018

DIY: papierowe kwiaty

Taki bukiet nie więdnie, nie wymaga zmiany wody w wazonie. Nawet pojedynczy kwiat wygląda efektownie - i doskonale sprawdzi się jako podarek imieninowy, urodzinowy, dla babci czy mamy... Nie potrzeba już ścinać prawdziwych kwiatów - niech rosną i cieszą oczy naturalnym, żywym pięknem!potrzebne materiały:
  • kolorowe słomki
  • kolorowy papier, folie itp.
  • nożyczki
  • washi tape
  • dwustronna taśma klejąca

wykonanie:
  1. Jeśli korzystamy ze słomek z jedną końcówką ruchomą, skróćmy ją - potrzebny nam będzie jedynie jej kawałek, odpowiadający "pręcikowi" kwiatu. Przyklejamy tam kawałek dwustronnej taśmy klejącej.
  2. Z kolorowego papieru wycinamy długi pasek i zwijamy go dookoła słomki w miejscu z taśmą klejącą tak, by w połowie wystawał poza słomkę, następnie nacinamy go pionowo w kilku miejscach (nie przecinając słomki). "Pręciki" gotowe.
  3. Z kolorowego papieru wycinamy kwadrat, następnie składamy go na pół i znów na pół. Wycinamy kształt płatków według wzoru poniżej - płatki powinny znaleźć się w miejscu, gdzie brzegi kartki nie stykają się ze sobą, są luźne (i, analogicznie, środek powinien znaleźć się w miejscu połączenia części kartki ze sobą). Pamiętajmy o niewielkiej dziurce (patrz zdjęcie poniżej)! Rozkładamy - płatki gotowe!
  4. Przekładamy słomkę przez niewielki otwór w wyciętych płatkach - dosuwamy płatki do papierowych pręcików i formujemy kwiat. Utrwalamy go, przyklejając papier do słomki za pomocą washi tape. Możemy dodać więcej warstw, jeśli chcemy.
  5. Rozchylmy płatki, poprawmy pręciki.
Gotowe!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz