4/13/2022

DIY: Sztuciek (Forky) z "Toy Story 4"

Sztuciek to jeden z bardziej uroczych (i nieoczywistych) bohaterów "Toy Story 4" - zabawka wykonana z potencjalnych śmieci przez małą dziewczynkę Bonnie (tę samą, której Andy oddał na przechowanie swoje zabawki). Urok tej postaci polega również na tym, że... można ją wykonać samodzielnie w domu, z przedmiotów posiadanych albo "odpadków" jedzeniowych (patyczek po lodach czy plastikowy widelczyk z np. frytek). A wykonanie? Proste! Zresztą zobaczcie sami!

 


Zamiast wyrzucać drewniany patyczek po lodach czy plastikowy widelczyk z frytek (lub innego jedzenia "na mieście" w trybie fast), można stworzyć sobie bohatera z czwartej części filmu "Toy Story"! Zaryzykowałabym stwierdzenie, że to najlepszy film z cyklu, ale - bądźmy szczerzy - który nie był? Przychody Chudego i Buzza to jedne z najlepiej przemyślanych i wykonanych opowieści dla całej rodziny. Każdy film uczy czego innego, niesie ważne przesłanie, a jednocześnie jest świetnym kinem akcji. Jeśli jeszcze nie oglądaliście, polecam nadrobić zaległości! A tymczasem... do dzieła!

 

potrzebne materiały:

 • plastikowy widelec (np. z weekendowej czy wakacyjnej wizyty w miejscowej jadłodajni)
 • drewniany patyczek do lodów (można takie kupić w sklepie z materiałami plastycznymi lub wykorzystać patyczek ze zjedzonych lodów)
 • plastelina w trzech kolorach (czerwony, niebieski, cielisty)
 • drucik kreatywny
 • naklejki oczy (1 małe, 1 duże)

 

 

wykonanie:

 1. Do wypukłej części widelca (albo tej, która jest gładsza) przyklej naklejki-oczy.
 2. Z niebieskiej plasteliny wykonaj cienki wałek - to będą usta Sztućka. Przytwierdź je do widelca.
 3. Z czerwonej plasteliny wykonaj cienki wałek - to będzie brew Sztućka. Przytwierdź ją do widelca, na przykład w pozie zaskoczonej.
 4. Oderwij końcówki patyczka do lodów.
 5. Z cielistej plasteliny wykonaj podstawkę dla Sztućka - ma wyglądać mniej więcej jak góra albo wulkan (ale bez krateru, zapełniony).
 6. Wbij w plastelinę-podstawkę nóżki, następnie wbij widelczyk ze Sztućkiem.
 7. Z drucika kreatywnego zrób bohaterowi ręce. Nie musi być dokładnie, w animacji co chwila mu spadały 🙃.

 


Gotowe!

 


 Instrukcję wykonania możesz też obejrzeć poniżej: 

Miłego tworzenia zabawek!

A może zrobicie też... panią Sztućkową?

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz