6/21/2017

DIY na Dzień Ojca: Kocham Cię taaaaaaaak bardzo!

Ostatnio na rodzicielskich grupach facebookowych nie brakuje pytań w rodzaju: A co Wy, mamusie, robicie dla Waszych mężów na Dzień Ojca? I chociaż nie zgadzam się z konstrukcją tego pytania (Jak to - mamy przygotowują coś mężom? Ale to przecież dzieci powinny!), prawda jest taka, że jako mamy pomagamy naszym pociechom: albo z wykonaniem, albo podsuwając pomysł. Cóż. Ponieważ bywam trudnym przypadkiem matki, tzn. lubiącym dorzucać swoje "3 grosze" (ja wiem, żadne to wychowanie w duchu Montessori, szlag), i zarzuciłam koncepcją, i pomogłam z realizacją.

Ale do rzeczy.

Dzisiaj proponuję Wam szybki i prosty sposób na uroczą i nietuzinkową kartkę z okazji Dnia Ojca.

Co będzie potrzebne?
 - kolorowy papier (albo biały, pokolorowany lub pomalowany - skorzystamy z techniki à la Eric Carle)
 - nożyczki
 - klej
 - ołówek albo kredka
 - flamaster

Wykonanie:
Ołówkiem lub kredką odrysujcie zarys i prawej, i lewej ręki dziecka. Może ono to zrobić samo, możesz mu też pomóc. Wytnijcie kształt.

w tle książka "Rok w mieście" Katarzyny Boguckiej - otwarta na miesiącu "czerwiec", przecież ;)

W naszym przypadku dłonie były dwie: Małego Johna (zielone) i Lady Marion (pomarańczowe). Żeby stanowiły jedno, skleiłam je ze sobą (patrz zdjęcia poniżej). 

Pora na harmonijkę. Z papieru wytnijcie podłużny pasek - można skleić kilka, by harmonijkę wydłużyć. Gotowy pasek zginamy, by otrzymać pożądany kształt.


W tle książka "Miłość" Astrid Desbordes i Pauline Martin - uwielbiamy ją!Harmonijkę przyklejamy do dłoni. Istotne, by dłonie składały się razem, a kciuki były z góry. Spójrzcie na swoje ręce, gdy składacie je do modlitwy albo klaskania: palce prawej i lewej ręki odpowiadają sobie wzajemnie, kciuk, palec wskazujący serdeczny itd. dotykają się. Właśnie o ten efekt nam chodzi.

Harmonijkę wklejamy do środka.Wpisujemy życzenia.
Na dłoniach (górnej części): Kocham(y) Cię, a w miejsca powstałe po rozwinięciu harmonijki: ...taaaaaaak bardzo! (ilość "a" uzależniona od długości harmonijki ;)). Z tyłu (z drugiej części dłoni) możecie wpisać imiona dzieci i datę - przy okazji zachowacie ślad rozmiaru ich dłoni ;).Gotowe!


8 komentarzy: