5/23/2018

prezenty na Dzień Dziecka do 50 złotych

Kiedy drapiesz się po głowie, trzesz w zamyśleniu brodę, zwoje mózgowe przekopujesz, a oczy zezujesz, co by na raz więcej dobra zarejestrowały, a i tak wiesz mniej niż wcześniej... Nie przejmuj się. Nie tylko Ty szukasz prezentu dla dziecka na 1 czerwca.

Co roku mam ten sam problem. Dodatkowo, w naszej rodzinie prezenty z okazji Dnia Dziecka - podobnie jak na Wielkanoc - to zwykle jakieś drobnostki, przedmioty zamykające się w kwocie ok. 50 złotych. Nie chodzi bowiem o to, by wydawać dużo pieniędzy, ale by sprawdzić dziecku frajdę - a to może zdziałać i pudełko naklejek, i nowa kolorowanka, i np. guma do skakania.Przejrzałam w ostatnim czasie ofertę sklepów internetowych i poniżej przedstawiam moje typy (stacjonarnie polecam odwiedzać Biedronkę, TK Maxx czy Flying Tiger - można upolować fajne przedmioty w niskich cenach; np. w Biedronce można znaleźć ciekawe pozycje książkowe dla dzieci - nie tylko słodkie i kolorowe, ale i ze świetną kreską ilustratorską czy rozwijające).

Jeszcze ważna uwaga:
CO kupić dziecku?
Najlepiej to, czym się interesuje. Niektóre dzieci mają określone zainteresowania albo ulubione aktywności: a to rysowanie czy tworzenie rozumiane ogólnie, a to klocki, a to dinozaury, innym razem gotowanie, gry planszowe lub spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Warto obserwować dziecko pod tym kątem - będzie nam łatwiej trafić w jego gust. Dziadków, babcie, ciocie i wujków polecam o podpytywanie rodziców w tej kwestii - według mnie nie ma nic gorszego niż tani, nietrafiony prezent-zabawka.


dla maluszków

...na początek coś dla najmłodszych:


dla aktywnych

...zabawki wymagające ruchu, czasem wyjścia na podwórko, innym razem ćwiczą koordynację ruchową czy zdolności manualne...


na rozruszanie szarych komórek

...czyli gry, nie tylko logiczne. Znajdzie się tutaj i popularne memo, i karcianki, i klasyczne warcaby (w wersji mobilnej - magnetyczne). Kto zagra?


dla młodych artystów

...do składania, rysowania, malowania, stemplowania, kreowania, notowania, naklejania...

3. Kalkomania Tinou - Djeco - 17,90 PLN


mali odkrywcy

...przyszli astronauci, paleontologowie, ornitolodzy, lekarze, podróżnicy... Jest tyle do poznania i odkrycia!
1. Londyn w pudełku - Muji - 31,50 PLN
3. Puzzle człowiek Muji - 29,50 PLN
5. Pojemnik na Owady - Rex - 27,99 PLN


prezenty praktyczne

...czyli coś ładnego, ale i przydatnego...


po prostu zabawki

...bo czy zawsze musi być edukacyjnie, kreatywnie albo praktycznie? Zresztą... i tak zabawki pobudzają wyobraźnię, więc...


3. Oogi - Moluk - 39 PLN
15. Transport londyński Muji - 18,50 PLN

Dodatkowo, podrzucam informacje o zniżkach i promocjach:

  • Wydawnictwo Literackie (www.wydawnictwoliterackie.pl): literatura dziecięca i młodzieżowa do 60% taniej (64 pozycje w promocji) (do 25.05, do godziny 12:00)
  • smyk.com: do -45% na zabawki i akcesoria marki Fisher Price (do 28.05 do godz. 10:00 lub do wyczerpania zapasów - tylko online)
  • IKEA:15% na wszystkie stoły dziecięce i zabawki (ważne do 30.05)
  • PKP Intercity - 30, 31 maja i 1 czerwca dzieci do lat 16 mają bezpłatne przejazdy (należy w kasie odebrać specjalny bilet dla dziecka) 
  • cocoshki.pl: 25% rabatu na cały asortyment - kod KIDS (ważne do 1.06, obejmuje produkty ze statusem "w magazynie")
  • iPicasso.pl: - 10% zniżki na cały asortyment sklepu na hasło KREDKA (do 1.07)

Udanych łowów, Sowy!
Przyjemnego świętowania, Sówki!

1 komentarz: