8/18/2018

DIY: kolorowy ogród z plastikowych nakrętek

Co można zrobić z kolorowych nakrętek po musach w tubkach, które dodatkowo przypominają swoim wyglądem kwiaty? Pomysł sam wpadł do głowy: ogród! To oryginalny sposób na recykling (wykorzystanie potencjalnych śmieci do stworzenia czegoś ciekawego) i np. prezent dla babci z okazji urodzin, imienin, Dnia Babci!materiały:
  • kolorowe plastikowe nakrętki (najlepsze wg mnie będą te z tubek owocowych musów HiPP BIO - przypominają kwiaty! 🌸)
  • pokrywka z pudełka (użyliśmy tekturowej, ale plastikowa też by się nadała - ważne, by była lekko głęboka - cienkie wieczka z niektórych pudełek np. po lodach mogą nie dać rady)
  • plastelina
  • słomki
  • nożyczki

wykonanie:
  1. Skróć słomki - w tym celu przetnij je nożyczkami albo na pół, albo na trzy części - jak wolisz (to będą łodygi kwiatów).
  2. Pokrywkę z pudełka wyklej wewnątrz plasteliną. Nie bój się mieszać kolory - im ich więcej, tym weselej! Plastelinowy "dywan" (chociaż lepsze określenie to "gleba" czy "ziemia" - tęczowa, jak z krainy jednorożców 🦄) musi być na tyle gruby, by wbita w niego słomka utrzymała się.
  3. Wnętrze kolorowej nakrętki wypełnij plasteliną i dociśnij w to miejsce słomkę - kwiat gotowy! 🌸
  4. Wbij kwiat w tęczową ziemię.
  5. Powtórz powyższe czynności tyle razy, by zapełnić swój ogród barwnymi kwiatami.

Gotowe!

(Na dole wpisu znajdziecie filmik z instrukcją i bonusem!)
Nie, to nie jest wpis sponsorowany - zwyczajnie zużywamy dużo musów w tubkach (idealnie nadają się na spacer czy zabrane w podróż - kiedy dziecko nie skończy jeszcze jeść, można je dokręcić i będą "na zaś") i szkoda było mi wyrzucać kwieciste nakrętki... Okazało się, że można zrobić z nich dużo ciekawych rzeczy! Wiecie: #zerowaste 😉👍

4 komentarze: