9/13/2018

DIY: kółko i krzyżyk

Powinnam chyba stworzyć odrębną kategorię dla nakrętek po musach marki HiPP - to już kolejny pomysł na ich wykorzystanie! Proste, szybkie... I w nurcie #ecofriendly!Pamiętacie ramkę, którą przerabiałam z pomocą farby tablicowej Chalkboard Paint 308 marki Benjamin Moore? 👉 DIY: wielofunkcyjna ramka ze sklejki, czyli dlaczego nie warto wyrzucać głupkowatych prezentów. Dzisiaj znalazłam kolejny pomysł na jej wykorzystanie! Jaki? Plansza do gry! Można kredą wyrysować linie do gry w kółko i krzyżyk (moja dzisiejsza propozycja), a jeśli posiadalibyśmy dwie takie ramki ze sklejki... nawet gra w statki byłaby możliwa! 

Dzisiaj proponuję po raz kolejny wykorzystać kolorowe nakrętki z musów HiPP - będą pionkami w grze! Mogą zastąpić czy rysowane znaki kółka i krzyżyka, czy warcaby. Można też budować z nich piramidkę (czym zajmował się Mały John, gdy była kolej Marion).

Oczywiście, nie potrzeba takiej ramki, by zagrać w kółko i krzyżyk z nakrętkami. Równie dobrze możecie wykorzystać kartkę papieru - najlepiej jakąś w zeszycie, co by się nie zawieruszyła i mogła być wykorzystana w przyszłości. Dzięki temu bowiem, że posługujemy się "pionkami", plansza jest wielokrotnego użytku, nie jednorazowa!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz