10/18/2018

DIY: bransoletka z klockami Lego

Szybkie DIY i bransoletka, która pozwala na zmianę ozdób w zależności od humoru, pory dnia, zainteresowań czy okazji. W końcu to Ty decydujesz, co przyczepisz do klockowej taśmy. Mini babeczki? Dinozaura? Klocki z odwzorowaniem elektroniki? Proszę bardzo, wszystkie chwyty dozwolone!Niewiele brakowało, by z tego projektu DIY wyszedł jeden wielki fail. Pomysł wydawał się dobry, taśma Mayka przykleiła się do pianki kreatywnej, ALE... kiedy chciało się gotową bransoletkę zapiąć, taśma odklejała się... Nie dało się nic zrobić: zwyczajnie klej był zbyt lekki do tak mocnego zagięcia, jakie serwowaliśmy dziecięcej bransoletce. ALE (x2, które łagodzi tamto 😎), nie poddałam się. Przypomniałam sobie o silnej klejącej taśmie dwustronnej, którą swego czasu kilkadziesiąt minut zdłubywałam z drzwi wejściowych (bo zachciało mi się wieszać na nią wieniec świąteczny). Jeśli ona nie podoba - już nic nie pomoże! Na szczęście... podołała... 👌

potrzebne materiały:
  • pianka kreatywna
  • dwustronna taśma klejąca (grubsza - piankowa)
  • taśma do klocków Mayka 
  • rzep samoprzylepny  - osobno haczyk, osobno pętelka (czyli w zasadzie dwie taśmy) - użyłam czarnych, 16-milimetrowych - pasują do taśm Mayka
  • nożyczki

wykonanie:
  1. Z pianki kreatywnej wycinamy kawałek nieco szerszy (na ok. milimetr, może dwa) od taśmy do klocków Mayka. Długość dostosowujemy do obwodu ręki, pamiętając, by zostawić zapas na zapięcie. (Czyli wycięta pianka powinna być dłuższa niż obwód nadgarstka.)
  2. Z rzepu samoprzylepnego haczyk (ten twardy) odcinamy kawałek ok. dwucentrymetrowy. Przyklejamy na jeden z końców wierzchniej warstwy bransoletki (z góry).
  3. Odcinamy z rzepu samoprzylepnego pętelka (miękki) dłuższy kawałek - może mieć nawet 6 cm (pozwoli to na regulację wielkości bransoletki). Przyklejamy od wewnętrznej strony - z drugiego końca. (Złożywszy bransoletkę, nie powinniśmy mieć problemów z jej zapięciem.)
  4. Odcinamy taki kawałek dwustronnej taśmy klejącej, który będzie długością pasował do wolnej przestrzeni na wierzchniej warstwie bransoletki (tam, gdzie niewielki kawałek rzepu-haczyk). Przyklejamy.
  5. Powtarzamy poprzedni krok z taśmą do klocków Mayka - przyklejamy na odbezpieczoną dwustronną taśmę klejącą. Pozwólmy, by obie powierzchnie klejące (od dwustronnej taśmy i od Mayki) się skleiły - możemy im pomóc, dociskając je do siebie przez jakąś chwilę.

Gotowe!

Uff, było z tym nieco zachodu i wciąż - niestety - bransoletka nie jest idealnie okrągła po zapięciu, ale trzyma się na ręce, więc zaliczam projekt do udanych. (Jak określiłby to mój mąż: "Ujdzie.") Nieidealny kształt związany jest z małym obwodem rączki mojej 2,5-latki. Bransoletka na rękę kogoś starszego (lub grubszego) będzie układała się o wiele lepiej - i będzie sprawiała mniej problemów. Polecam więc jako podarek dla rodziców, zwłaszcza tych, którzy są AFoL-ami (AFoL: Adult Fan of Lego) - na Dzień Ojca albo Dzień Matki. Ja bym taką nie pogardziła! 🤓


Wpis powstał we współpracy ze sklepem Berotex

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz