2/01/2021

DIY: E.T. z korka

To już 4 figurka z korka z butelki, jaką wykonałam! Padło na E.T., ponieważ kolor korka niejako sam narzucił mi ten pomysł... Dodatkowo miałam w planach obejrzenie filmu Spielberga z dziećmi. Wiecie: przypomnieć sobie tę historię, którą sama poznawałam jako dziecko, a przy okazji nieco wprowadzić pociechy w świat kina. Przecież "E.T." to klasyk! Kto bowiem nie kojarzy sceny roweru przelatującego na tle księżyca?

 


potrzebne materiały:

  • korek z butelki
  • czarny i niebieski flamaster
  • biała farba albo korektor

 

wykonanie:

(Poćwicz rysunek E.T. na kartce. To wcale nie jest trudne!) 

A potem...

 

 

  1. Czarnym flamastrem nanieś wyćwiczone linie na korek.
  2. Korektorem lub farbą zaznacz oczy E.T.
  3. Kiedy biała farba wyschnie, wykonaj tęczówkę E.T. niebieskim flamastrem. Źrenicę wykonaj z pomocą czarnego flamastra (po prostu zrób kropkę na niebieskiej tęczówce).


Gotowe!


Jeśli chcesz odpicować swojego E.T., możesz okryć go kawałkiem materiału imitującym ręcznik lub kocyk (jak w scenie ucieczki rowerem). Możesz też umieścić figurkę w koszyczku zabawkowego roweru, jeśli taki posiadasz. Miłej zabawy!

 



Co do samego filmu, współczesnemu widzowi momentami może wydawać się nieco przydługawy, wolno rozwijający się, miejscami może nieco naiwny, ale trudno odmówić mu świetnych kadrów (niektóre nadawałyby się jako stopklatki-obrazy, genialne i świetnie skomponowane ilustracje produkcji science-fiction czy thrillerów/horrorów - mam tu na myśli np. zakradanie się do altanki w pierwszym akcie), zawsze aktualnego przesłania (że prawdziwej bliskości czy relacji nie zniszczy nawet odległość, że czasem trzeba z miłości pozwolić komuś odejść oraz że można się przyjaźnić mimo różnic) czy kapitalnej maleńkiej Drew Barrymore (scena rozmowy z mamą przy lodówce jest genialna!). 

 

Ten film to klasyk, dobre kino familijne i piękna opowieść o przyjaźni. Przy okazji, świetnie zostały pokazane relacje rodzeństwa. Mamy tutaj trójkę młodych bohaterów w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach, i choć nie brakuje kłótni i przepychanek, to jednak kochają się i wspierają - jak to w rodzinie. Dawno nie widziałam tak fajnie pokazanego rodzeństwa! Poza tym... ten film to gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen. Wyłapywanie nawiązań może okazać się świetną zabawą!




Pozostałe figurki z korka znajdziesz poniżej:

>> Frida Kahlo i szturmowiec z Gwiezdnych Wojen <<

>> "Baby Yoda", czyli The Child z "The Mandalorian" <<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz