11/24/2015

przechowywanie w pokoju dziecka

Dzieci mają zabawki. Często mają dużo zabawek. (Ha, Amerykę odkryłam.) Niektóre z nich dumnie prezentują się na półkach czy szafkach albo figlarnie szczerzą się z łóżek lub parapetów. Inne - zwłaszcza te liczone w dziesiątkach - pomieszkują w różnych zakamarkach dziecięcego pokoju, poupychane niewprawną ręką Pociechy lub niecierpliwym gestem Rodzica.
Zabawki muszą mieć gdzie mieszkać.
W związku z powyższym, zapraszam na przegląd produktów do przechowywania zabawek.
zgodnie z ruchem wskazówek zegara: 


worek - mata do zabawy 
(tutaj: Play&Go, Westwing.pl)

Najlepsze rozwiązanie dla klocków i wszystkich tych zabawek, które zwykle występują w pasujących do siebie zestawach (czyt. których jest dużo, a które Twoje dziecko wysypuje tonami na podłogę i bawi się wszystkimi jednocześnie). Worek targasz na środek pokoju, otwierasz, Twoje dziecko siada na powstałej z niego macie i może się bawić do woli. Po skończonej zabawie wystarczy zmieść zabawki na materiał i go zwinąć. Łatwo, szybko, estetycznie.


skrzynie-siedziska 
(tutaj: Ikea)

Gdy w pokoju jest trochę miejsca na dodatkowy mebel, a zabawek tak wiele, że nie masz już ochoty upychać ich po szafkach i szufladach, dobrym patentem będzie siedzisko ze skrytką. Wszystkie zabawki będą schowane, a jednocześnie dostępne. Takie... zastępstwo dla komód czy pudeł poupychanych w szafach.


drewniane skrzynie lub skrzynki 
(tutaj: Zara Home)

Trwałe i estetyczne, właściwie nigdy nie wyjdą z mody. Dobre jako schowek pod łóżkiem albo pod stolikiem. Ciężkie, szczególnie wypełnione zabawkami, dlatego też podłoga to ich najlepsze miejsce przeznaczenia. (Skrzynie z surowego drewna można dodatkowo ozdobić wedle własnego uznania, nadając im w ten sposób oryginalny i indywidualny charakter.)


kosze wiklinowe 
(tutaj: Zara Home)

Klasyk. Materiał jeszcze nie tak dawno niedoceniany, obecnie wraca do łask (pod różnymi postaciami). Można zainwestować w kosz klasyczny - pasujący i do pokoju dziecięcego, i do każdego innego pomieszczenia - lub zaszaleć z formą i wybrać coś nietypowego, zawadiackiego.


pudełka z tworzywa 
(tutaj: pudełka Lego od ROOM Copenhagen)

Stosunkowo lekkie, trwałe, o zróżnicowanych kształtach, kolorach i rozmiarach. Łatwe w czyszczeniu. Ich wybór jest przeogromny, wobec czego to one najczęściej goszczą na salonach, pokazując konkurencji język. Jednocześnie najprościej uzyskać z ich pomocą efekt tandety.


worki papierowe
(moje zestawienie i porównanie TUTAJ)

Lekkie, pojemne, łatwe w przechowywaniu (gdy np. zechcemy je schować, bo chwilowo nie są potrzebne), z ekologicznego materiału. W coraz bogatszej ofercie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedynym minusem jest trudność w czyszczeniu, a przy braku odpowiedniej uwagi - możliwość zniszczenia. Dokładny opis z wadami i zaletami znajdziecie w linku podanym wyżej.


worki materiałowe  
(tutaj: worek Baobab, nobodinoz.com)

Bardzo podobne w użytkowaniu do worków papierowych, z jedną różnicą: w razie draki można je wrzucić do pralki i - voilà! - są czyste. Wykonane z różnych materiałów, w różnych rozmiarach i z różnymi nadrukami czy wzorami. Miękkie i lekkie, idealne do przechowywania zabawek, które potem - ciągnąc worek za rączkę lub brzeg - wyciąga się na środek pokoju, by uskuteczniać dobrą zabawę.

8 komentarzy:

  1. Świetne pomysły :) Mnie szczególnie podobają się te papierowe worki :) Chętnie pomalowałabym je wedle własnego uznania.
    Innym fajnym pomysłem są skrzynki na kółkach, w kolorze jaki nam pasuje np z imieniem naszej pociechy albo innym napisem np taka: http://goo.gl/SM2fw2

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak :D Szczególnie te kółka! Bo jedną z wad drewnianych skrzyń jest ich ciężar... Ale z kółkami! Szaleństwo! :D

      Usuń
    2. Dzięki kółkom zarówno dzieciom jak i mamom łatwiej ogarnąć zabawkowy bałagan a i pobawić się przy tym można w wagonik np ;) Taką skrzynkę można łatwo przesunąć nawet gdy jest pełna :)
      Zapraszam http://goo.gl/a1gSAI tutaj znajdziesz więcej skrzynek, każda może mieć kółka i dowolne malowanie :)

      Usuń
    3. Ba! Pociąg to bardzo dobry pomysł :) Oooo, a może skrzynki tak wymalowane właśnie? Dla młodych wielbicieli kolei świetny patent :D

      Usuń
  2. Skrzynia-siedzisko, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Mamy taki sprzęt i jest to dość solidna skrzynia, więc czasami nawet i ja na niej przycupnę ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A jeszcze gdy zawiesi się wyżej półki na książki, na przykład... Kącik czytelniczy i zabawowy jednocześnie :)
      To prawda, to praktyczne rozwiązanie :) (Heh, a matka musi czasem spocząć, by chwilę... odpocząć :P Należy się nam ;))

      Usuń
  3. Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń