6/18/2018

DIY na Dzień Ojca: koszulka z funkcją masażu (+ wzór do ściągnięcia)

Kto nie lubi masażu? Zwłaszcza rodzic - wymordowany pracą od poniedziałku do piątku, który po powrocie do domu nie odpocznie, o nie, ponieważ pewne małe stworki ciągną go do siebie, do zabawy, do harców... 

Dzisiejsze DIY to propozycja prezentu właśnie dla takiego rodzica - koszulka pozwala bowiem dzieciom na zabawę z rodzicem, który w tym czasie... odpoczywa. #perfect 👌

Droga Sówko, jeśli więc kiedyś Twój tato stwierdzi, że nie ma siły albo brak mu ochoty... wręcz mu tę koszulkę i zaproponuj drzemkę na brzuchu. Powinno zadziałać! 😉 materiały:
  • zwykły biały T-shirt
  • czarny flamaster do ubrań
  • taśma malarska albo taśma washi tape  

wykonanie:

0. Poćwicz wzór drogi na kartce - ja ćwiczyłam w notesie, aż uzyskałam kształt, który najbardziej mi się spodobał (👉 możesz go zobaczyć na zdjęciach - to ta droga wyrysowana w notesie). Dla ułatwienia, poniżej ściągawka (możesz kliknąć w grafikę - otworzy się w nowym oknie, w większym rozmiarze; pozwalam na ściąganie i korzystanie na własny użytek, niekomercyjny):


1. Przygotuj koszulkę. Wyprasuj (albo poproś o wyprasowanie kogoś dorosłego), ułóż na podłodze albo na stole i za pomocą taśmy malarskiej (lub washi tape) przymocuj do podłoża - chodzi o to, by koszulka nie przemieszczała się w trakcie rysowania i żeby była możliwie naciągnięta - by leżała równo, po prostu.

2. Za pomocą taśmy malarskiej (lub washi tape) wyklej na koszulce kształt drogi. Z początku próbowałam zrobić to ołówkiem, ale nie był to najlepszy pomysł, ponieważ:
  • ołówek nie był zbyt wyraźny (a za mocno rysować nie chciałam)
  • w przypadku zmiany koncepcji i np. z chęcią przeniesienia całości wyżej/niżej... było to niemożliwe, a linie zachodziły na siebie, wprowadzając chaos
Koszulkę z taśmą można potem wstępnie założyć na ludzkie ciało, żeby zobaczyć, czy miejsce i kształt pasują, czy nie są przesunięte. A w razie potrzeby - przesunąć, zmienić, przekleić... ;)

3.  Z pomocą flamastra do ubrań (kredki lub czegokolwiek innego pozwalającego na malowanie po tkaninach) wyrysuj kształt drogi. Warto wyciągnąć resorak i postawić go na taśmie, by wiedzieć, jaka szerokość drogi będzie odpowiednia (taśma informuje nas o kształcie, natomiast szerokość musimy ustalić na nowo, sami).

4. Zaznacz na drodze prostokąty - poziome znaki drogowe oddzielające jedną stronę jezdni od drugiej.

5. Pokoloruj na czarno drogę - pasy zostaw białe.

6. Popraw ewentualne błędy. (Domaluj to, co wymaga domalowania, pokryj ewentualne białe plamy, krzywizny i tak dalej.)

7. Gotową koszulkę zaprasuj według zaleceń producenta flamastrów (kredek czy innych materiałów do malowania po tkaninach) - dzięki temu utrwalisz wzór.Koszulka jest gotowa!

Teraz wystarczy wręczyć ją tacie i poprosić, by położył się na brzuchu. Przygotujcie resoraki, ustawcie je na drodze i, bawiąc się, będziecie masować tatę! Mnie relaksują lekko łaskoczące koła samochodzików jeżdżące mi po plecach, myślę, że Waszym rodzicom też się to spodoba!
2 komentarze:

  1. Genialna! Że ja tego nie widziałam wcześniej. Jak nie zapomnę zrobimy taką na dzień dziadka..

    OdpowiedzUsuń