8/07/2018

DIY: gra w kolory

Zbieracie może nakrętki z saszetek z musami owocowymi marki Hipp? Jeśli nie - zachęcam! Przypominają kolorowe kwiaty i świetnie nadają się do różnego rodzaju prac kreatywnych, w tym zabaw. Dzisiaj zaproponuję jedną z nich!

Gra w kolory jest niezwykle prosta i łatwa, do przeprowadzenia zarówno w domu, jak i na zewnątrz (choć wtedy - zależnie od wybranego koloru - może być trudniejsza). Potrzebujecie do niej jedynie kolorowych nakrętek - każdej w innym kolorze (do wyboru mamy sześć barw: żółtą, pomarańczową, czerwoną, różową, fioletową i zieloną). 

Jak grać?
Wybierzcie nakrętkę - możecie wrzucić je do woreczka albo jakiegoś pojemniczka i zainicjować losowanie. Spójrzcie na jej kolor i rozpocznijcie poszukiwania przedmiotów, które odpowiadają barwie nakrętki! To nie będzie takie trudne: w dłoni będziecie mieli nakrętkę-ściągę, której kolor zawsze będzie można porównać z kolorem znalezionego przedmiotu. Do dzieła!

Możecie stworzyć własne zasady: może zagracie na czas (kto najwięcej znajdzie w przeciągu X czasu) albo będziecie szukać tylko niewielkich lub na odwrót: tylko większych przedmiotów? A może jeszcze inaczej?

Zabawa ćwiczy spostrzegawczość, uczy odróżniania kolorów (może być też wybiegiem do rozmowy o różnych ich odcieniach: od mocnych, po bledsze, pastelowe), może być też pomocna w nauce nowych słów, poznawaniu przedmiotów, które mamy w naszym otoczeniu. 

To jak, gramy? 😎🎨

4 komentarze:

  1. Świetny pomysł na zabawę w domu, kiedy na dworze pada deszcz. My jeszcze bardzo lubimy grę ciepło zimno. Sama uwielbiałam w nią grać :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Och, ja także! :D Zwłaszcza gdy szukało się jakiegoś drobnego prezentu - np. na Wielkanoc babcia nam tak robiła :D To było ekstra!

      Usuń