10/14/2018

DIY: Halloweenowe duszki na patyku

Po bezowych duszkach przyszła kolej na strasznie pyszne duszki z lukru plastycznego (wg danych zebranych od moich dzieci). Można je włożyć do szklanki, a dzięki patyczkowi dziecięce palce nie będą się kleić (mądrzejsza po bezach, zadbałam o ten aspekt 😅).potrzebne:
 • patyczki do lodów (w większej ilości można kupić w sieci - mogą potem posłużyć do innych projektów DIY)
 • chrupki kukurydziane (cakepops również się nadadzą)
 • lukier plastyczny w kolorze białym (+ opcjonalnie żółty i/lub pomarańczowy)
 • kuleczki z cukru (dostępne np. w zestawach z dekoracyjnymi posypkami)
 • okrągła foremka do wykrawania ciastekwykonanie:

1. Na patyczki nadziewamy chrupki (choć to może być cokolwiek jadalnego, w co można wbić patyczek i co wypełni "prześcieradło" z lukru).
2. Plastyczną masę lukrową*  rozwałkowujemy - powinna być cienka na ok. 2 milimetry.

* Od kiedy odkryłam produkty POP marki Modecor, korzystam tylko z nich: zachowują się jak plastelina, a trzymane w szczelnie zamkniętym pojemniku nie wysychają jak inne, z którymi miałam do tej pory do czynienia.

3. Z pomocą okrągłej foremki do ciastek (my mieliśmy jedynie taką z pofalowanymi brzegami - też się nadała) wycinamy okręgi z lukru - każdy patyczek z chrupkiem powinien mieć swoje "kółeczko".
4. Nasadzamy lukier na chrupka i formujemy suknię/ciało duszka.


 

5. Przyczepiamy duszkom oczy.
Gotowe!
4 komentarze:

 1. Aż musiałam tu zerknąć jak zobaczyłam je u Ciebie na insta.Genialne, szkoda tylko ze blogi umierają przez instagrama:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się! :D
   No widzisz, a może jednak nie do końca! Pod pewnymi względami (np. recenzje książek) mam wrażenie, że YT wygryza... ALE. Każda z tych platform charakteryzuje się czymś innym i coś innego proponuje, więc wg mnie wzajemnie mogą się uzupełniać. Ja wciąż lubię czytać, więc na blogi zaglądam, choć YT czy Insta są szybsze, oczywiście ;)

   Usuń
 2. Ale extra! :) Muszę ten pomysł zapamiętać :)

  OdpowiedzUsuń