10/02/2018

DIY: potworna dynia (z oczami)

"Ratunku! Ta dynia na mnie patrzy!" I żeby to jedną parą oczu... Ona ma ich kilka! To DIY nie dość, że jest szybkie, można zastosować je nie tylko do dyni. Doróbmy oczy ziemniakom, główkom czosnku, ogórkom. Może zrobimy teatrzyk, w którym wystawimy "Na straganie"?To DIY jest tak banalne, że za wiele się przy nim nie napracujesz. Jedyną trudnością może być zdobycie materiałów: małej dyni oraz samoprzylepnych oczu. Te drugie bez problemu powinny być na dziale z produktami papierniczymi albo do rękodzieła (ja swoje znalazłam w Pepco i we Flying Tiger - robię ich porównanie na końcu wpisu), małe dynie zamawiałam TUTAJ.

 materiały:
 • dynia niewielkich rozmiarów
 • samoprzylepne oczy
wykonanie:
Przyklejamy oczy na dynię tak, by powstał dyniowy potworek. Gotowe! A nie mówiłam, że to łatwizna?


Odnośnie oczu...

Oczy użyte do tego projektu znalazłam w dwóch miejscach: we Flying Tiger oraz w Pepco. Różnią się od siebie pewnymi cechami, pokusiłam się więc o ich porównanie dla Was.

FLYING TIGER: opakowanie zawiera jeden rodzaj (jeden kolor i rozmiar) oczu - są średniej wielkości. Idealnie nadawałyby się do prac z papierem, ponieważ ich klej nie jest zbyt mocny - nie trzymały się najlepiej na załamaniach dyni, zwyczajnie odpadały. Polecam więc te oczy na powierzchnie płaskie, najlepiej papierowe.

PEPCO: opakowanie zawiera 3 połączone ze sobą saszetki z oczami w trzech różnych rozmiarach (średnie - podobne wielkościowo do tych z Tigera, malutkie i duże). Oczy są w różnych kolorach (standardowe: czarno-białe, ale i z zielonymi, niebieskimi, czerwonymi czy żółtymi gałkami). Ich klej jest mocny - nie miałam najmniejszych trudności z przymocowaniem oczu do dyni, nawet w miejscach wybrzuszeń czy nierówności.

2 komentarze:

 1. Łatwo i co najważniejsze szybko.Musze podskoczyc do kika czy pepco i zobaczyc co mają na hallowen.W tym roku jakoś nie chce mi się wycinac nietoperzy.Chyba pójdę na łatwiznę;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zamawiałam kiedyś halloweenowe confetti właśnie nietoperzowe na... Batmanowe urodziny syna, więc teraz mam xD Heh, dobrze czasem zostawić rzeczy z jednej imprezy - przyda się na inną ;)

   Usuń