11/29/2021

nowy kalendarz adwentowy INSTANT - za darmo do wydruku

Kalendarze adwentowe mogą być przeróżne: z czekoladkami, z zabawkami, figurkami, biżuterią, kosmetykami, mogą być też kalendarze z przegródkami - do wypełnienia własnymi podarkami czy zadaniami do wykonania. Ha, że nie wspomnę o kalendarzach adwentowych DIY! W 2015 roku pokusiłam się o zrobienie zestawienia kalendarzy adwentowych polskich blogerek - moich internetowych koleżanek. Dzisiaj jednak mam coś ekstra, co nie wymaga ani wydawania pieniędzy, ani wysiłku, a kalendarz dostępny jest od ręki. Cóż to takiego? To nowa wersja mojego kalendarza adwentowego do wydruku!Pierwszą wersję można pobrać STĄD (wciąż aktualna - i będzie co roku 🙃), natomiast był z nią niewielki problem, sygnalizowany mi w komentarzach: pierwszy kalendarz adwentowy INSTANT jest... różowy. Nie każdego przekonuje ten kolor, stąd dość szybko narodził się pomysł, żeby wprowadzić bardziej uniwersalną wersję. W międzyczasie powstało też kilka innych pomysłów na modyfikacje i tak narodził się obrazkowy kalendarz adwentowy do wydruku.


O co w nim chodzi? Jak z niego korzystać?


W środku jest wykreślanka: codziennie skreśla się kolejny upływający dzień, a kalendarz automatycznie odlicza czas pozostały do Gwiazdki. Dodałam daty, żeby w razie zaspania albo zapomnienia móc szybko się odnaleźć i skreślić danego dnia odpowiednią ilość cyfr 😜. W założeniu bowiem mój kalendarz miał jak najbardziej ułatwiać zadanie i być prosty, a przy tym efektywny w użyciu.


Po drugie, dookoła znajdują się obrazki, które są do wyszarpnięcia sobie jak numery telefonów na ogłoszeniach - coś, co szybko możesz zabrać ze sobą, zmieścić do kieszeni i mieć przy sobie. Pomyślałam, że dodam nie tylko zadania (o nich za moment, bo samo hasło może być w tym miejscu zaskakujące 😉), ale i wzmacniające słowa - ot, czasami są dni, kiedy potrzebujemy usłyszeć coś miłego i wspierającego. W moim kalendarzu można urwać sobie taki cytat!


Zadania. Jakie zadania? Gdzie tu one? Ano w formie ilustracji! 

Kalendarz adwentowy z 2019 roku posiadał wiele zadań w formie spisanej - do wyboru, ale uznałam, że w ten sposób coś jednak narzucam. Wersja obrazkowa pozwala każdemu na samodzielną interpretację zadania do wykonania. I tak:

  • poduszka może oznaczać ochotę na drzemkę, potrzebę chwilowego odpoczynku na czymś miękkim lub... bitwę na poduszki
  • książka może oznaczać jej czytanie, ale też szukanie w niej inspiracji, poszukiwanie najładniejszej zimowej ilustracji, opowiadanie sobie o ulubionych bohaterach literackich itp.!
  • pierniki mogą oznaczać wspólne pichcenie, dekorowanie lub... łasuchowanie
  • pieńki drewna mogą zmobilizować do spaceru po parku lub lesie albo symbolizować opał - a więc potrzebę ogrzania się


Więcej: obrazki można ze sobą łączyć! - nikt przecież nie zabronił odrywania kilku jednego dnia. Ty decydujesz, jak wykorzystasz ten kalendarz, bo on jest Twój!
I jak - przekonałam Was?

W takim razie zapraszam do klikania w grafikę poniżej -

otwórzcie ją sobie w nowym oknie i zapiszcie na dysku.

Potem tylko druk, nacięcie obrazków i kalendarz adwentowy jest gotowy!* kalendarz jest do użytku prywatnego, niekomercyjnego

Nie zgadzam się na powielanie go i rozpowszechnianie w sposób inny niż za pośrednictwem linka do tego wpisu. Dziel się nim, a jakże, korzystaj, ale szanuj moją pracę i przynajmniej podlinkuj do mnie 😇.

2 komentarze: