12/29/2021

Nie ma nudy!

Na początku grudnia dotknęła nas kwarantanna, później zapowiedziano naukę zdalną, obecnie trwa okres między świętami a nowym rokiem (gdy nie wiadomo w sumie, jaki jest dzień oraz co ze sobą zrobić), a wszystko to wzmogło tylko dziecięce "Mamo... Nuuuuudzi mi się!"

 

Znacie to chyba: dziecko przychodzi do dużego pokoju, zwala się na kanapę, ułoży kończyny w jakiejś dziwnej, nienaturalnej anatomicznie pozie co to imituje skrajne zwiotczenie (może nawet westchnie do tego wszystkiego) i rzuci długie, przeciągłe, doskonale zaakcentowane: "Mamooo, nuuuuudzi mi się!" Przeczytałam kiedyś w jakimś wywiadzie z psychologiem propozycję, by w takich sytuacjach odpowiadać: "Ciekawa jestem, co wymyślisz!" Cóż, ten tekst nie satysfakcjonował moich dzieci. Szły do swojego pokoju jak na ścięcie. Któregoś dnia jednak coś się zmieniło. Cisza, która zazwyczaj zwiastowała sytuacje zagrażające spokoju rodzica (malowanie mebli flamastrami, cięcie gazetek na miliony kawałeczków albo rozkruszanie zestawów małego paleontologa na możliwie największej powierzchni) przerodziła się... w ciszę twórczą, ale twórczą pozytywnie (powtórzę: z punktu widzenia spokoju rodzica 🤪). To był moment, kiedy dzieci dorwały się do zeszytu "Nie ma nudy!" i zaczęły wykonywać kolejne zadania, kartka za kartką, przez dobrych kilkadziesiąt minut. Szok. 😮

 


Co to za zeszyt, zapytasz. Ha, wyjątkowy! Nie tylko potrafi zająć moje dzieci (nie w pojedynkę, a oba na raz!) i zapewnić im kreatywnie spędzony czas. To także wsparcie dla fundacji i stowarzyszeń, które codziennie niosą pomoc potrzebującym.

 

Publikacje "Nie ma nudy" tworzone są pro bono przez grupę wspaniałych osób – w sumie to aż 98 autorów, a cały dochód z dystrybucji e-booków trafia bezpośrednio na wybrane zbiórki charytatywne!

 

Wystarczy wejść na stronę NieMaNudy.com, wybrać jedną z trzech przygotowanych publikacji i wpłacić DOWOLNĄ kwotę na rzecz wybranej organizacji!

 

Możesz w ramach akcji wesprzeć:

  • Fundację SMA, która pomaga osobom zmagającym się z rdzeniowym zanikiem mięśni i ich rodzinom,
  • Fundację Arkadia, która wspiera dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną w zdobyciu samodzielności i niezależności życiowej (na różnych etapach)
  • Fundację Rasowy Kundel, która prowadzi ogólnopolską kampanię na rzecz walki z bezdomnością i cierpieniem zwierząt
  • Polską Misję Medyczną, zbierającą środku na zakup protez dla dzieci, które są ofiarami syryjskiej wojny domowej

 

To takie pomaganie przy okazji, bowiem płaci się w zasadzie za możliwość pobrania e-booka, który zawiera kilkadziesiąt stron wypełnionych zadaniami dla dzieci w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym: krzyżówek, labiryntów, wycinanek, kolorowanek, wyszukiwanek różnic, dorysowanek... Ach, aż się zasapałam od wyliczania, a to zaledwie tylko część aktywności, które można znaleźć w zeszytach! Sprawdź TUTAJ zawartość poszczególnych zeszytów!


Ich wielką zaletą jest to, że każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie, a ogrom propozycji zapewni zajęcie na długie zimowe popołudnia lub leniwe poranki. Moje dzieci same z siebie kartkowały zeszyt, wyrywały interesujące je kartki, wypełniały zadania, tworzyły nowe rysunki albo rozwiązywały zadania. Niektóre z nich były tak zmyślne, że służyły nam potem w rodzinnej komunikacji: na przykład buźka do wycięcia i wieszania w dobrze widocznym miejscu, obrazująca emocje dziecka. W zależności od ułożenia mogła być albo uśmiechnięta, albo smutna - dobry pomysł przy dzieciach, które nie są szczególnie rozmowne, a w ten prosty sposób mogłyby pokazać, co w danej chwili czują!

Uwaga!

E-booki "Nie ma nudy" dostępne są tylko do 1 stycznia 2022 roku!

Można więc pod koniec roku zrobić coś dobrego i miłego: wesprzeć organizację DOWOLNYM datkiem, a samemu otrzymać e-book pełen autorskich pomysłów (i ilustracji!) na twórcze spędzenie czasu! Śmiem założyć, że Twoje dziecko nie będzie już tak często narzekało na nudę! Zakład? 😉

 

Więcej informacji znajdziesz we wpisie:Post powstał we współpracy z Małym Teatrem Ilustracji - Anią, która wpadła na pomysł całej tej wspaniałej akcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz