2/06/2022

szklarnia Hagrida (projekt: DIY ze śmieci)

Są takie przedmioty, których kształt od razu kojarzy mi się z innymi przedmiotami. Np. takie plastikowe pudełko po kurkach (pieczarkach, pomidorkach czy innych drobnych produktach spożywczych w opakowaniach "rodzinnych") - opróżnione od razu skojarzyło mi się z zabudową szklarni!

Rozmiar, rzecz jasna, jest stosunkowo niewielki, ale dla małych POPków z kalendarza adwentowego idealne. W ten sposób - szybki, by nie rzec błyskawiczny wręcz - powstała scenografia przygód Harry'ego Pottera. Zapraszam do szklarni Hagrida (ewentualnie tej od prof. Sprout)!

 


Być może powinnam lepiej kontrolować swój pociąg ku zbieractwu, ale co poradzę: jeśli jakiś przedmiot do mnie krzyczy, że doskonale nada się do projektów X-Y-Z... zachowuję go, z mniejszą lub większą motywacją do wykonania rzeczonego projektu 😂. Czasami leżakuje u mnie potem taka rzecz tydzień, miesiąc, rok 😳... A czasem wystarczy zwykły bodziec w rodzaju wycieczki za miasto, żeby projekt urzeczywistnić. Tak było w tym przypadku. Proponowane DIY jest bowiem z rodzaju błyskawicznych.


DIY HARRY POTTER: szklarnia Hagrida


potrzebne materiały:

  • mini figurki Funko POP Harry Potter - moje są z kalendarza adwentowego z 2020 roku
  • pudełko po kurkach (lub pomidorkach koktajlowych itp.)
  • leśna (lub parkowa) scenografia
  • ewentualnie rekwizyty: u mnie małe dynie

wykonanie:

  1. Usuń zawartość pudełka, ewentualnie je przemyj i osusz.
  2. Odwróć pudełko do góry dnem w leśnej (lub parkowej) scenerii - najlepszym miejscem będzie takie z drobną roślinnością, od razu stanowiącą zawartość szklarni.
  3. Do środka pudełka ewentualnie wsuń drobne gałązki, listki czy inne roślinne elementy.
  4. Ustaw figurki (oraz rekwizyty, jeśli je masz) i ciesz się z tej ekspresowo przygotowanej scenografii do zdjęć lub baw do woli w zajęcia z zielarstwa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz