4/02/2015

DIY: wielkanocna kartka z zajączkiem

Widziałam kiedyś grafikę z króliczkiem, któremu doprawiono włochaty ogonek. Widziałam też koszulki z zającem, który na pupie nosił puchaty pomponik z włóczki. Chciałam kiedyś wykorzystać ten pomysł - tak prosty, a tak efektowny. Padło na wielkanocną kartkę:
 Do przygotowania takiej kartki potrzebujemy:
 - papier (u mnie brązowy pakowny, przycięty już do rozmiaru A4)
 - papier samoprzylepny (albo zwykły - w innym kolorze niż nasz podstawowy - i klej)
 - gruby arkusz białego filcu
 - nożyczki
 - klej
 - marker | flamaster
 - sznurek
 - gruba igła

Wykonanie:
1. KARTKA. Zginamy kartkę A4 na pół (do rozmiaru zeszytu szkolnego) i obcinamy zgięty bok (tylko ten zgięty skrawek) - tak byśmy otrzymali dwa kawałki papieru. Składamy każdy z fragmentów na pół - baza naszej kartki jest gotowa.
2. POLE NA ŻYCZENIA. Papier samoprzylepny (kartka w rozmiarze A4) dzielimy na 4 równe prostokątne pola - będą odpowiadały wielkością naszej kartce. Na każdej z części rysujemy ramkę (wzory dowolne :)). Wycinamy i przyklejamy na wewnętrznej stronie kartki - w miejscu naszych życzeń.
3. ZAJĄCZEK. Z tylnej strony papieru samoprzylepnego rysujemy zarys króliczków. Pamiętajmy, by nie były za duże - mają się zmieścić na kartce i pozostawić jeszcze miejsce na kokardkę. Wycinamy i przyklejamy w docelowym miejscu.
4. KOKARDKA. Nawlekamy sznurek na igłę. Robimy dziurki w kartce i przewlekamy sznurek, z którego następnie formujemy kokardkę. Ewentualnie docinamy końcówki.
5. OGONEK. Z filcu wycinamy kółka - wielkością mają pasować do, ekhm, zadków naszych zajączków ;). Mnie wychodziły i większe, i mniejsze... Potem zerkałam tylko, który królik ma większą pupę i w ten sposób dobierałam ogonki ;). (To bodaj najtrudniejszy czy najdłuższy etap, szczególnie jeśli zależy nam na równych kołach :P). Wyciskamy kroplę kleju na ogonek i przytwierdzamy go do kartki.

Gotowe! :)


4 komentarze:

 1. Oryginalne i fajowe karteczki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Od zawsze uważam, że największe piękno tkwi w prostocie. To jest dowód :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję za ciepłe słowa :>
   Pozdrawiam świątecznie!

   Usuń