4/07/2020

wiosenne kolorowanki do pobrania

Antystresowe kolorowanki cieszą się na rynku popularnością. Jednak podczas gdy wielu wycisza się przy pokrywaniu kolorami misternych, złożonych z drobnych kawałeczków mozaikowych kolorowanek, ja uspokajam się, kolorując... te dla dzieci. Ktoś może się zaśmiać, obśmiać, żartować albo nie rozumieć, ja jednak zacieram ręce. Dziecięcych kolorowanek (a przynajmniej oficjalnie przeznaczonych dla dzieci, a w praktyce... dla każdego!) jest o wiele więcej, a ostatnio dostępnych także za darmo, więc... 😎 💁‍♀️
Od prawie miesiąca pracuję zdalnie, zdalnie też pracuje mój pierwszoklasista. Codziennie otrzymujemy materiały ze szkoły i - całe szczęście - stosunkowo często trafiają się prace plastyczne, a i przedszkolanka przesyła nam czasem kolorowanki lub pomysły na DIY. Te chwile z kredkami czy pędzlami wyciszają, a gdy kończymy zadany temat, do głosu dochodzi wyobraźnia. W ostatnich tygodniach wróciłam do aktywności, z którą jako dziecko wiązałam przyszłość: rysowania i malowania. Nie byłabym więc sobą, gdybym w Wielkim Tygodniu i siłą rzeczy przystrajaniu domu nie przygotowała czegoś dla Was - do pobrania za darmo, jak czyni ostatnio wielu twórców chcących umilić innym ten trudny i dziwny czas.

Przygotowałam kolorowankę na wzór ramki z zającem, którą udekoruję ścianę nad stołem wielkanocnym (projekt pokazywałam już na stories, na blogu wpis pojawi się pewnie bliżej świąt).


Zapisz poniższy obrazek na dysku, 
wydrukuj i koloruj do woli!

* do użytku własnego, niekomercyjnego


To nie koniec! Na stronie wydawnictwa Dwie Siostry (dokładnie W TYM MIEJSCU) znajdziesz mnóstwo plansz aktywnościowych do pobrania za darmo, zaczerpniętych albo zainspirowanych wydawanymi tam książkami! Z zabawami plastycznymi Anny Kaźmierak można dowiedzieć się czegoś o tradycjach z różnych terenów Polski (a jednocześnie dobrze się bawić), Jacek Ambrożewski przygotował dwie szczegółowe kolorowanki (dżungla lub podwodny świat), wspaniali Aleksanda i Daniel Mizielińscy (autorzy kultowych już "Map") przygotowali plansze do kolorowania z bohaterami ich najnowszej książki, a Sara Olszewska zaprasza do rysowania własnego drzewa życzeń. Uff... Wiesz, że nie dotarłam nawet do połowy propozycji ze strony wydawnictwa? Nie czekaj więc - zobacz, co przygotowali inni wspaniali twórcy!

Prześliczne kolorowanki do pobrania za darmo znajdziesz także TUTAJ - Taryn stworzyła dwie przepiękne ilustracje, które chętnie kolorowała i moja czterolatka, i siedmioletni syn, i... ja sama!
Za ok. 5 złotych można kupić przegenialne ilustracje do kolorowania od Lindsey Loré Pemberton  - jestem zauroczona jej pracami (i czaję się na przynajmniej jedną z nich) - znajdziesz je w sklepie Etsy autorki. Pełne szczegółów, urocze (zwłaszcza te przedstawiające wnętrze domku myszek czy zajączków). Uwielbiam!
Wielu ilustratorów udostępnia własne prace do kolorowania na swoich social mediach - warto obserwować i być na bieżąco. A może któryś z Twoich ulubionych autorów przygotował rysowniczą niespodziankę? Sprawdź!

Przyjemnego kolorowania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz